Haber

Meslek lisesi öğretmen ve öğrencileri Kayseri’de çadır kurmak için seferber oldu

Arif Molu Kayseri Mesleki Teknik Anadolu Lisesi sporÇadır depremzedelere gönderilmek üzere salonda öğretmen ve öğrenciler tarafından üretiliyor.

Bir yandan halk eğitim merkezlerinin usta öğreticileri ve öğretmenleri çadır üretimi için kullanılan dikiş makinesinin sorumluluğunu üstlenirken, öğrenciler de kumaş ve çadırların taşınmasında yardımcı oluyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, lise spor salonunda çadır üretimi yapan öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.

Karaköse, burada yaptığı açıklamada, meslek liseleri ve halk eğitim merkezlerinin öğretmenleri, usta öğreticileri ve öğrencilerinin isteyerek çadır ürettiklerini söyledi.

Deprem bölgesindeki en acil ihtiyaçlardan birinin çadır olduğunu belirten Karaköse, “Bakanlığımız bizden bu yönde üretim yapmamızı istedi ve destek verdi. Bütün imkanları seferber ettik. Gündüz ve gece vardiyası oluşturuldu. spor salonu bir günde oluştu. Fabrika gibi çalışıyoruz. Günde yaklaşık 50 çadır üretilip günlük olarak bölgeye gönderiliyor.” dedi.

Karaköse, müdürlük olarak soba ve uyku tulumu üretimine devam ettiklerini, deprem bölgelerinden 4 bin öğrencinin kente sevk edilerek kitap, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.

besniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu