Haber

ÖSYM açıkladı: Fiyat alınmayacak

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin Türkiye’ye olan etkisini belirlemek amacıyla olağanüstü hal kapsamına alınan illerin il ve ilçe sınav koordinatörleri ile “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Koordinatörleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı. üniversiteler ve sınav merkezleri.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, değerlendirme toplantısı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, başkan yardımcıları, daire başkanları ve OHAL bölgesi koordinatörlerinin katılımıyla Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Ersoy, bölgenin durumunun değerlendirildiği toplantıda ÖSYM koordinatörlerinin durumu ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

DEPREM NEDENİYLE İLAVE UYGULAMALARDAN ÜCRET ALINMAYACAKTIR.

Ersoy, toplantıda yaptığı konuşmada, yüzyılın felaketinin yaralarını saracaklarını belirtti.

Sınav takvimi hakkında da bilgi veren Ersoy, şunları söyledi:

“ÖSYM sınav takviminde en yakın sınav Nisan ayı başında yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi sınavıdır. Bu sınav için Mart ayı başında ek başvurular alacağız. Adaylar istedikleri yeri tercih edebileceklerdir. Yönetim kurulu olarak ek başvurularda yüzde 50 ek ücreti kaldırdık. Adaylar Türkiye’nin her yerinden sınava girebilecekler.

Ersoy, deprem bölgesinde bazı bölgelerin boş olduğunu öğrendiklerini belirterek, “Bu bölgelerde nüfus hareketliliği çok fazla. Bu nedenle bundan sonraki süreçte sınavların nasıl yapılacağına hep birlikte karar vereceğiz. Asıl hedefimiz olacak. sınav sürecinde hiçbir bireyin mağduriyet yaşamaması.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu