Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan oy kullandı: ‘Dünya tarihinde yüzde 90’lara varan katılım oranına sahip başka ülke yok’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maçı Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda oynadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahit olduğumuz ilk vaka bu, dünya tarihinde yüzde 90’a varan katılım oranı olan başka bir ülke yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanmak üzere Üsküdar Kısıklı’daki evlerinden saat 12.00’de Saffet Çebi Ortaokulu’na geldi. Okul bahçesini dolduran vatandaşlara sevgi gösterdi. Erdoğan’ı okula girerken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, “3279” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girerek sandık görevlileriyle tek tek tokalaştı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, gerekli inceleme için sandık görevlilerine kimliklerini verdi. Emine Erdoğan’ın zarfı sandığa atmasının ardından Erdoğan, kabineye giderek sandığı kullandı. Öte yandan Saffet Çebi Ortaokulunda ise 380 seçmen oyunu kullanacak.

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk kez şahit olduğumuz bir vaka”

Oy pusulasının atılmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Öncelikle Türk demokrasi hayatımızda ilk kez iki turlu bir seçime tanık oluyoruz. İlki 14 Mayıs’ta biliniyordu, Mayıs’ta kullandık. İkinci turda 28. Sadece iki adayın söz konusu olduğunu ve halkımız oylarını bu iki adaya vererek, “Bugünkü oylama, vereceği gibi çok hızlı bir şekilde sonuçlanacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk kez tanık olduğumuz bir olay. Bu dünya tarihinde yüzde 90’a varan katılım oranına sahip başka bir ülke yok. Milletimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu