Haber

Özel: Selvi Kılıçdaroğlu bana ’39 milletvekili belirlenirken sen yoktun demek doğru değil’ dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 yıllık görev süresine son veren 4-5 Kasım’da yapılan kurultayında CHP Genel Başkanı olan Özgür Özel, kurultayda büyük ses getiren Selvi Kılıçdaroğlu diyaloğuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

“OĞUZ KAAN SALICI’DAN BAŞKA KİMSE BİLMİYOR”

Selvi Hanım’ın kendisine, “Bunu söylemeniz doğru olmadı. 39 milletvekili belirlenirken ‘Biz yoktuk’ dediniz. Orada olduğunuzu biliyorum.” Özel, “Cevap vermedim. Kemal Bey kalkınca Selvi Hanım’a ‘Heyette ben yoktum. Oğuz Kaan Salıcı dışında kimse yoktu’ dedim. ‘Bilmiyordum’ dedim. “dedi.

“BıÇAKLAMAK İÇİN İADE EDİLMEK GEREKİR”

Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sırtından bıçaklandığı yönündeki açıklamalarının ciddiye alınıp alınmadığı sorusuna da yanıt veren Özel, “Ben hiçbir zaman kişisel olarak ele alınmadım. Hançerlemek için hain olmak gerekir. Genel başkana asla ihanet etmedim, eğer bu iddiayı öne sürerseniz (aday olmak için) “Vatan hainlik ise, eğer ihanet etmeseydim, doğruyu söylemediğim için kendime, partime ve genel başkana ihanet etmiş olurdum. Çünkü sokak değişim diyor. Sokak, “Böyle devam ederseniz sizinle ilişkimizi keseriz” diyor. Bu yüzden hiç kırılmadım” dedi.

“KEMAL BAY O RUHDAN FAYDALANMAK İSTEDİ”

“Kılıçdaroğlu hançerle ne demek istiyor?” Soruyu yanıtlayan Özel, “Kongreye karşı kullanıldı. Ama delege bu duyguyu yutmadı. Benim başkana ihanet etmediğimi düşünüyor. Çünkü CHP delegesi hançerleyen birine oy vermez. Salonda lider değişikliğine itiraz yoktu ama Kemal Bey’den uzak durma havası vardı.” “Kemal Bey bu ruh halinden yararlanmak istedi. Sanırım bizi kastetmedi” dedi.

iznik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu